HAKKIMIZDA

80’li yılların sonunda Asım Ülker ve oğulları tarafından kurulan ve bünyesinde, Gıda, Tohumculuk, Havacılık (Hazerfan), Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Sigortacılık sektörlerinin tanınmış kuruluşlarını barındıran şirketler topluluğunun içinde İnşaat sektöründe faaliyetlerine başlayan ÇAMLICA İNŞAAT 90’lı yılların başında yaptığı lisans anlaşmaları ile PPRC sıhhi tesisat ve SPIRA PIPE altyapı borularını yurtiçi pazarına kazandırmıştır.

1994 senesinde, yatırımlarımızı tamamlayarak Türkiye’de ilk olarak 2.6 metre çapa kadar üretilebilen bu patentli boru sistemini, Türk inşaat sektörünün hizmetine sunduk.

1994-1996 yılları arasında raportör olarak Türk Standartları Enstitüsü Petrokimya Standart Hazırlık Grubu ile birlikte çalışarak spiral sarımlı (sarmal) Termoplastik Ürünler için TS12132 standardının hazırlanmasına ve yayınlanmasına katkıda bulunduk.

1997 senesinde Türkiye’de TS12132 standardı ile üretim yapan İLK büyük çaplı plastik boru üreticisi olduk.

1998 yılı başında büyük çaplı kanalizasyon ve yağmur suyu plastik borularında Bayındırlık Birim Fiyatları Kitapçığı’nda yer alarak devlet altyapı ihalelerinde tanımlanabilen İLK büyük çaplı plastik boru üreticisi konumuna geldik. “Aynı yıl SPIRA PIPE Borular, Karayolları Teknik Şartnamesi ve Otoyol Dairesi onaylarını takiben Karadeniz Sahil Yolu Projesinin tamamı başta olmak üzere yurt çapındaki bir çok Karayolları ve Otoyol projelerinde yaygın olarak kullanılmaya başlandı.”

2004 yılında Hidroelektrik Santrallerinin özelleştirilmesinin ardından, 2006 yılında yine Türkiye’de İLK kez, HES projelerinde, basınçsız iletim hatlarında büyük çaplı plastik boruların yer almasını sağladık.

2008-2016 yılları arasında yurtiçi ve özellikle Balkanlar başta olmak üzere yurtdışında 35’i aşkın HES projesi yanında bir çok Karayolları, OSB gibi yüzlerce altyapı projesini tamamladık. Kazandığımız bu büyük tecrübe sayesinde, HES projelerinde sağladığımız mühendislik, şantiye içi taşıma, montaj gibi hizmetler ile yatırımın servis ömrü boyunca kusursuz çalışacak bir boru sistemi oluşturduk.

2010 yılında sektörün daha büyük çaplarda boru ihtiyaçları göz önünde tutularak yeni bir ürün için AR-GE çalışmalarına başladık. Takip eden yıllarda mukavemet ve sızdırmazlık testlerini başarıyla geçen ve ø3600 mm çapa kadar üretim imkanı tanıyan SP196 ürününü geliştirip sektörün taleplerine sunduk.

2014 yılında yeni ürün SP196’yı, ø3300 mm çapta 10.000 mt boru üretim ve montajını rekor bir sürede, 7 ayda tamamlayarak uyguladık.

Bugün olduğu gibi gelecekte de gücümüzü ve tecrübemizi uzun ömürlü, ekonomik, çevreye duyarlı ürünler geliştirmek ve ülkemiz altyapısını en ileri teknolojiye sahip ürünler ile buluşturmak için kullanacağız.

ÇEVRECİ

Hayatın vazgeçilmez unsuru olan su kaynaklarını sürekli kılmak için tartışılmaz bir su zengini olan ülkemizin kaynaklarını korumak ve iyileştirmek yolundaki çabalarımızı her geçen gün daha da yoğunlaştırmaya söz veriyoruz.

EVRENSEL

Bir tek dünyamız var. Onu korumak için çevreye duyarlı çalışmalarımız ve politikamız ile izlediğimiz yolculuğumuza sektördeki liderliğimizden gurur duyuyoruz. Bu yolculuğumuzu ömür boyu sürdürmeye kararlıyız, çünkü başka dünyamız yok ve ona sahip çıkmak en temel görevimiz.
Profesyonel hizmet anlayışımız, deneyimli ve uzman kadrolarımız ile evrensel projeleri hayata geçirmekteyiz. Proje ve mühendislik hizmetleri, yerinde üretim ve uygulama imkanı, garantili bakım servisi ve ömür boyu ürün güvencemiz ile sektöre hizmet vermekteyiz.

UZMAN

“Çamlıca Boru ailesi olarak çevreye duyarlı yaklaşımımız, sektördeki tecrübemiz ve profesyonel ekibimiz ile başarılı HES, KARAYOLLARI, OTOYOL ve diğer ALTYAPI projelerinin mimarı ve uygulamacısıyız. Hayata gecirdiğimiz tüm projelerde müşteri memnuniyetini birinci planda tutuyoruz. Ömür boyu ürün güvencemizi, uygulama süresince verdiğimiz mühendislik danışmanlığını, satış sonrası teknik hizmetlerimizi müşteri memnuniyetini sağlamanın tek yolu olarak görüyoruz.”

DENEYİMLİ

Ülkemizde Hidroelektrik Santralleri, Karayolları / Otoyol Drenaj, Yağmursuyu/ Kanalizasyon Sistemleri projelerinde, plastik boru üreticileri içinde öncü ve en deneyimli olmanın haklı gururunu taşıyoruz.
Top